Wyślij wiadomość
Rino Packaging Machinery Co., Ltd
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Ellen

Numer telefonu : +86 13954185696

WhatsApp : +8613954185696

Free call

Duża korzyść! Plan działania w zakresie wzajemnego uznawania AEO podpisany przez władze celne Chin i Tajlandii!

March 30, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Duża korzyść! Plan działania w zakresie wzajemnego uznawania AEO podpisany przez władze celne Chin i Tajlandii!

25 marca podpisano online „Plan działania Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej i Tajlandzkiej Administracji Celnej w sprawie Porozumienia o Wzajemnym Uznawaniu Akredytowanych Przedsiębiorców”. Pierwszy Plan Działania dotyczący Porozumienia o Wzajemnym Uznawaniu AEO podpisany przez członka zwyczaje krajów.

 

W imieniu obu stron podpisali Sun Yuning, zastępca dyrektora Generalnej Administracji Ceł Chin, oraz Jizhana Xinushan, zastępca dyrektora tajlandzkiego departamentu celnego.Sun Yuning powiedział, że podpisanie planu działania w zakresie wzajemnego uznawania AEO między służbami celnymi Chin i Tajlandii jest kolejnym pragmatycznym osiągnięciem współpracy celnej między tymi dwoma krajami, wyznaczając początek nowego rozdziału we współpracy AEO między obiema stronami.

Chiny i Tajlandia od dawna łączą ścisłą współpracę gospodarczą i handlową.Chiny są od wielu lat największym partnerem handlowym Tajlandii i największym rynkiem eksportowym produktów rolnych w Tajlandii;Tajlandia jest trzecim co do wielkości partnerem handlowym Chin wśród krajów ASEAN.W 2021 r. całkowita wielkość dwustronnej wymiany handlowej między Chinami a Tajlandią po raz pierwszy przekroczyła 100 mld USD, osiągając 131,18 mld USD, co oznacza wzrost o 33% rok do roku.W tym samym okresie 83 000 chińskich przedsiębiorstw zajmowało się dwustronnym handlem między Chinami a Tajlandią, z czego ponad 2300 chińskich przedsiębiorstw posiadających certyfikaty wysokiego szczebla zajmowało się importem i eksportem z Tajlandią, z wielkością importu i eksportu około RMB 143 miliardy, co stanowi około 100% importu i eksportu Chin do Tajlandii.Łącznie to prawie dwa procent.


Zgodnie z „Planem działania”, chińsko-tajlandzki urząd celny przyspieszy negocjacje w różnych kwestiach porozumienia o wzajemnym uznawaniu AE0, będzie dążyć do jak najszybszego zrealizowania wzajemnego uznawania AE0 Chiny-Tajlandia i skutecznie sprawi, że AEO Chiny-Tajlandia współpraca uznaniowa model współpracy celnej między państwami członkowskimi RCEP.

 

 

Wprowadzenie do tła

AEO to skrót od Upoważnionego Przedsiębiorcy, czyli „podmiotu uwierzytelnionego”.Jest popierana przez Światową Organizację Celną.Organy celne będą certyfikować przedsiębiorstwa o wysokim statusie kredytowym, stopniu i poziomie zgodności z prawem, a certyfikowanym przedsiębiorstwom zapewni preferencyjne ułatwienia w odprawie celnej.systemu.

Od czasu wdrożenia systemu AEO w 2008 r. chińska służba celna intensywnie promuje międzynarodowe wzajemne uznawanie AEO, koncentrując się na poprawie poziomu ułatwień w odprawach celnych krajowych i zagranicznych chińskich przedsiębiorstw, zmniejszeniu kosztów odprawy celnej przedsiębiorstw i zwiększeniu konkurencyjność przedsiębiorstw na rynku międzynarodowym.Do tej pory China Customs podpisała umowy o wzajemnym uznawaniu AEO z 22 gospodarkami, takimi jak Unia Europejska i Singapur, obejmujące 48 krajów (regionów), a liczba krajów (regionów) w zakresie wzajemnego uznawania zajmuje pierwsze miejsce na świecie.Wśród nich 32 kraje wspólnie budujące „Pas i Droga”, 5 krajów członkowskich RCEP oraz 13 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość